Co powinniśmy wiedzieć w kwestii kampanii reklamowych?

Firmy promują się na różne sposoby. Oferują własne usługi za sprawą klipów transmitowanych w TV, broszur, ogłoszeń gazetowych bądź zamieszczanych w internecie filmach reklamowych. Ostatni z wymienionych sposobów przynosi relatywnie największe perspektywy na wyszukanie znacznego grona odbiorców. Jedną z najbardziej skutecznych metod polecania usług bywa kampania reklamowa YouTube.

W celu opublikowania reklamy na YT trzeba utworzyć konto w serwisie AdWords. Za jej pośrednictwem możemy wytypować filmy, w czasie których trwania chcemy wyświetlić zwięzłe wideoklipy reklamowe. Po zapłaceniu opłat, zastrzegamy miejsce na naszą reklame, którą potem zauważą użytkownicy portalu.

 wyswietlenia YouTube


Odmienną alternatywą będzie zamieszczenie w serwisie osobnego filmu promocyjnego. Po zapłaceniu należności będzie on wyróżniony. Miniatura oraz tytuł wideoklipu zostaną umieszczone na kanarkowym polu i dodatkowo pojawiać się bez względu od fraz wpisywanych do przeglądarki. Ta metoda sprawia, że wyswietlenia YouTube naszego filmu będą bardzo prędko wzrastać, co na pewno będzie miało wpływ skuteczność promocji.

Najbardziej renomowaną i efektywną – ale zarazem najdroższą alternatywą – jest promowanie swojej firmy na głównej stronie portalu. Internauci odwiedzający portal z miejsca dostrzegą nasz anons. Jeżeli ogłoszenie będzie mieć interesującą, zwracającą uwagę aranżację graficzną, duża liczba wizytujących jest gwarantowana. Ten sposób będzie dostępny także dla reklam graficznych, jak również filmowych. Należność za wykorzystywanie punktu reklamowego będzie rozliczana w postaci rachunku dziennego.

YouTube jest świetnym nośnikiem reklamowym. Gwarantuje odbiór naszej reklamy oraz wyszukanie dużej rzeszy potencjalnych zainteresowanych użytkowników. Wzrastające wyswietlenia You Tube zagwarantują sukces naszej kampanii osiągnięty relatywnie niskim kosztem.