Co namawia pielęgniarki do wyjazdu?

W ostatnim czasie jak nie ulega wątpliwości o robocie pielęgniarek bardzo dużo się mówi. Wypływa to z faktu niezwykle małych zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz większa ilość pań wyrusza za granicę, ponieważ warunki pracy są o wiele lepsze a płaca satysfakcjonująca. Praca w Niemczech dla pielęgniarek to kłopotliwy temat. Teraz w naszych szpitalach brakuje personelu, a pielęgniarki, które pozostały w kraju pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując net, odnajdziemy wiele obwieszczeń oferujących robotę personelowi medycznemu. Przeważnie pielęgniarki zarabiają dwa i pół tysiąca złotych brutto. W celu porównania pielęgniarki w Niemczech otrzymują mniej więcej dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność jest gigantyczna, przez co w naszym kraju będzie brakować ich opieki. Odkąd Polska wkroczyła do Unii Europejskiej, pielęgniarki są zaciekawione wyjazdami do innych państw. Bardzo mnóstwo osób kończących studia pielęgniarskie, natychmiast ubiega się o publikacje poświadczenia o uznaniu umiejętności do realizowania fachu w krajach Unii Europejskiej.

Praca dla pielęgniarek Niemcy

Krajem do którego często wyruszają polskie pielęgniarki są Niemcy. Dostają w tamtym miejscu około dwóch tysięcy euro. Zazwyczaj proponowane są też darmowe kształcenia języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz i w domach opieki socjalnej. Również prywatne osoby zatrudniają personel medyczny do opiekuńczości na przykład nad starszymi rodzicami bądź dziadkami. W Niemczech pielęgniarki mają zapewnione godne warunki mieszkaniowe a także socjalne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę muszą umieć język, mieć dyplom licencjata bądź magistra pielęgniarstwa, poświadczenie o niekaralności, poświadczenia roboty. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz gorszą ochronę szpitalną, bowiem będzie jej wręcz brakowało. Jesteśmy teraz
starzejącym się, z niejakiej strony nasz czas życia bywa wydłużony, poprzez rozciągniętą medycynę, jednakże coraz to większa ilość chorób rodzaju nowotwory, ogranicza funkcjonowanie. Konieczna bywa profesjonalna pomoc lekarska. To nasz rząd ma obowiązek zaprosić pielęgniarki do pozostania w państwie, poprzez godne wynagrodzenie.


Źródło: senior-care.pl